Кафедра філософії, соціології та релігієзнавства долучилася до участі в тематичному заході, присвяченому 130-роковинам до дня народження видатного лідера УГКЦ Йосифа Сліпого

13.06.2022 р. кафедра філософії, соціології та релігієзнавства факультету психології взяла участь у тематичному заході, присвяченому 130-роковинам до дня народження видатного лідера УГКЦ Йосифа Сліпого. Інтелектуально-творчі обговорення відбулись в приміщенні Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Івана-Франка, а організатором став Християнський рух «Клич» товариства «Просвіта». Серед змістових виступів учасників заходу  можна було почути про важливість переосмислення сучасниками життєвого досвіду і творчої спадщини Йосифа Сліпого в контексті шляху “Через терни до зірок”, слухаючи про 18 років заслання й одночасно про потужні зусилля одного з великих лідерів УГКЦ та загалом українських церков. Цікавим моментом із матеріалів одного з виступів стала  світлина, де Йосип Сліпий перебуває серед української молоді-пластунів в діаспорі й рукою наче благословляє на той час ще юну дівчинку, а згодом видатну Квітку Цісик. Родзинкою заходу стали духовно-емоційні творчі виступи.

Під час обговорення питання значення ідейної спадщини Йосифа Сліпого для осмислення українського сьогодення, доцент кафедри філософії, соціології релігієзнавства Світлана Білоус з приємністю зауважила, що  традиції вивчення і вшанування величі особистості Йосифа Сліпого активно підтримував Філософський факультет і підтримує Факультет психології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Так, пригадалось, що викладачі кафедри релігієзнавства, філософії  до 110-х і до 120-х роковин з дня народження патріарха Йосифа Сліпого організовували наукові конференції і запрошували таких знаних гостей, як патріарх Любомир Гузар, владика Софрон Мудрий та ін. Справа дослідження й переосмислення богословсько-філософської спадщини Йосифа Сліпого триває. Світлана Білоус наголосила, що в просторі світського вищого навчального закладу – Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника – студенти спеціальності «Філософія» вивчають життєвий і творчий шлях Йосифа Сліпого в контексті історії УГКЦ, філософсько-антропологічних студій, християнської філософії; звернула увагу на аспект екуменізму в поглядах Йосифа Сліпого.