Презентація монографії «Феномен Григорія Сковороди і сковородиністика на позовах часу»

image.png
      04 травня 2023 р. доцент кафедри філософії, соціології та релігієзнавства Ярослав Гнатюк виступив модератором під час представлення презентації монографії «Феномен Григорія Сковороди і сковородиністика на позовах часу». Співавторами монографії є професор кафедри педагогіки та психології Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна» Віталій Шевченко та ректор Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна» Михайло Чайковський. Інтелектуально-духовний захід відбувався в приміщенні читального залу Івано-Франківської обласної наукової бібліотеки ім. Івана Франка. Кожен з присутніх, серед яких і студенти та викладачі кафедри філософії, соціології та релігієзнавства, зумів черговий раз достойно торкнутися багатогранної філософської спадщини Григорія Сковороди. Аудиторія зацікавлених черпала відповіді на цікаві запитання щодо філософських праць українського мислителя. Прозвучали переконання, що Сковорода створив філософію українця, яка, незважаючи на 300-річну прірву між філософом і нашими сучасниками, продовжує проявлятися насамперед у допомозі прихистком, їжею та добрим словом для нужденних. Адже Сковородинівська філософська концепція базувалася на поняттях: Бог, любов, людина, добро. “Якщо ти хочеш пізнати Бога – маєш творити добро; якщо ти твориш добро – маєш робити його з любов’ю; якщо у твоєму серці є любов і добро – то в ньому житиме Бог”.
image.png