Завершилась П’ята Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю студентів, аспірантів та молодих науковців «Людина як предмет філософської рефлексії: ХХІ століття»

Організатором заходу виступила кафедра філософії, соціології та релігієзнавства. Роль технічного і модераційного комітету взяли на себе студенти спеціальності «філософія». У науковому заході взяли участь студенти, аспіранти та магістри філософії ПНУ, а також гості із Університету Короля Данила, Києва, Варшави, Санкт-Петербургу, Одеси, Луцька, Львова, Дніпра, Мелітополя та Дрогобича.

Учасникам було запропоновано розглянути наступний перелік питань:

• Людина в історії філософії: парадигми, повороти, сюжети;
  • «Вислизання» людини з філософських визначень;
  • Онтологічно-екзистенційні виміри свідомості;
  • Вкоріненість та бездомність людини в бутті;
  • «Крайнощі» людського: тиранія розсудку, хтивість розуму, свавілляя пристрастей;
  • Заперечення та само-заперечення як онтологічна доля людини;
  • Людиновимірність техніки/техногенність людини;
  • Драматичність впливу філософії на життя людини;
  • Мова, текст, смисл, метод, мислення: способи само-артикуляції людини в філософії та культурі;
  • Інший та Я, інтерсуб’єктивність, ґендер, das Man, інформатизація, віртуалізація: концептуальні нариси буття-з-іншими у ХХІ ст.;
  • Телеологічність та імперативність людського буття: релігійний, етичний та суспільний виміри.

Тези доповідей учасників конференції, програма заходу та інші матеріали викладені у вільному доступі в соцмережах (https://t.me/antroposXXI).