13 березня викладачі, студенти та випускники кафедри філософії, соціології та релігієзнавства разом з керівниками та членами Благодійної організації «Благодійний фонд «Янголи поруч»» відвідали дітей, які проживають та навчаються в Рогатинській спеціальній школі Івано-Франківської області. Загалом в школі 78 дітей з 17 територіальних громад, серед них 48 діток з інвалідністю. Тут навчаються діти, які мають особливі освітні потреби. Адміністрація школи показала заклад і розказала за якою програмою навчаються діти, яку корекційну роботу з ними проводять фахівці.
Підтримку заходу надав Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (профком університету надав нам автобус на цілий робочий день, своєю працею долучилися викладачі кафедри філософії, соціології та релігієзнавства, зокрема доцент кафедри Богдан Рохман). Роботу студентів-волонтерів координував доцент кафедри філософії, соціології та релігієзнавства Степан Возняк. Колектив, який сформувався на дану зустріч вирізнявся особливо сильною мотивацією. Серед них були люди, які добиралися з інших міст, а випускники спеціальності «філософія» допомогли закупити дітям солодощі та провели майстер-класи.
Учасники заходу привіталися та влаштували невеликий концерт з вокалістками продюсерського центру Star Teams, говорили з дітьми про волонтерство з громадською активісткою, випускницею факультету психології, спеціальності «релігієзнавство» Павліною Литвин та працювали малими групами, щоб мати можливість познайомитися ближче і приділити кожній дитині увагу.
Діти з 1-3 класів багато малювали, викладали мозаїку, учні 4-5-6 класів грали зі студентами-волонтерами в спортивні ігри та брали участь в естафетах, а діти, яким найважче володіти своїм тілом, працювали індивідуально з тістом для ліпки. Діти з 7-х класів працювали в швейній майстерні з нашими гостями Творчою майстернею «Клаптик» (діти шили іграшки-жабки і одяг до них), учні 8-9-10 класів залюбки плели чокери. А також грали в настільні ігри.
Творчість – це ключик, який допомагає особистості відкритися. Вона дуже потрібна дітям і дає їм можливість гармонізувати свій стан, знайти внутрішню опору, дає інструменти для того, щоб розказати світу про себе. Волонтерка Роксолана, студентка 4 курсу, спеціальності «філософія», ділиться враженнями: «Дітки чудові, уже другий день думаю про них і хочеться ще провести з ними час. Обіймають, розповідають про себе, питають про тебе, хочуть бути почутими і чути інших. А від подарованої картини я просто плакати від милості хотіла. Дякую за такий досвід і я сподіваюсь поїдемо до дітей ще».
Для молоді волонтерство для дітей – це як спроба приміряти на себе батьківство, відчути себе відповідальним дорослим.
Волонтерка Катерина (випускниця факультету психології, спеціальність «філософія») ділиться враженнями і вже має ідеї для нової зустрічі з дітьми: «Я здивувалася, що діти прибігли обійматися і фотографуватися. Я не очікувала такої віддачі. Переживала, що їм було нудно… Також спала як вбита. Для мене це було випробуванням на витривалість, бо до кожного треба знайти підхід. …Діти дійсно добрі. Хочеться на наступний раз придумати для них щось настільки незвичне, щоб було дійсно цікаво всім у будь-якому віці. Можливо, живу музику з гітарами, інформативно-розважальні костюмовані карнавали і т.д.».