ПЕРЕВАГИ НАВЧАННЯ НА СПЕЦІАЛЬНОСТІ “СОЦІОЛОГІЯ”

  • По-перше, це не данина моді, яка швидко проходить. Тому не варто йти по проторених стежках та обирати фах, як більшість. Ринок праці надзвичайно динамічний, а мода на професію зумовлює перевиробництво фахівців, що ускладнює, а інколи унеможливлює їх працевлаштування.
  • По-друге, у сучасному світі багато професій втрачають свою актуальність, а то й відмирають повністю. Ті, хто отримують вузько орієнтовану спеціальність часто розчаровуються у пошуках роботи за фахом та змушені обирати роботу малокваліфіковану з низькою зарплатою. Саме тому, соціологічна освіта має переваги в цьому плані, тому що дає фундаментальну освіту, формує творчу особистість, здатну критично мислити, аналізувати суспільні процеси, креативно підходити до розв`язання проблемних ситуацій та вирішення завдань.
  • По-третє, соціолог – це фахівець, який вивчає життя суспільства. Він певною мірою є і психологом, і маркетологом, і політологом, аналітиком з широкого спектру питань соціальної взаємодії та комунікації. Тим, хто розуміє цінність таких знань, відкриваються найширші перспективи для самореалізації у будь-якій сфері соціальної, гуманітарної, політичної та громадської діяльності. Кожен серйозний проект має потребу в соціологічному дослідженні, кожна соціальна програма вимагає соціологічної підтримки.
  • По-четверте, нині помилково освіту намагаються зробити більш вузько спеціалізованою. В умовах переходу суспільства до четвертого технологічного укладу, інформатизації та інтелектуалізації праці, вузька спеціалізація обмежує людину, робить її «актором однієї ролі». Соціологічна освіта є більш універсальною, оскільки формує найширший спектр компетенцій. Вона дає змогу розширити сферу професійної діяльності та самореалізації.
  • По-п’яте, якщо Ви мрієте про громадську, журналістську, політичну чи управлінську кар’єру, то соціологічна освіта – саме те, що треба, адже вона допомагає глибоко зрозуміти соціальні процеси, їхні причини та наслідки. Соціолог вивчає те, як поводяться люди: як вони роблять покупки, голосують на виборах, працюють і шукають роботу, мігрують тощо.
  • По-шосте, у сучасному світі будь-яка спеціальність та пов’язана з нею освіта не гарантують нікому успішного працевлаштування. Все залежить від особистісних якостей людини, від широти її світогляду, внутрішньої свободи, активності, ціннісної орієнтації, вміння спілкуватися та включатися у різноманітні соціальні практики. Соціологічна освіта формує ці універсальні компетенції.