На базі університету відбувся ІІ тур Малої академії наук

16 лютого 2019 р. відбувся ІІ (обласний) тур Малої академії наук у м. Івано-Франківськ на базі ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника». У Малій академії наук уже традиційно працювали серед інших секції «Філософії», «Соціології», «Релігієзнавства, теології та історії релігій», на які
подали конкурсні роботи учні-старшокласники, випускники навчальних закладів. Керівниками секцій були викладачі кафедри філософії, соціології та релігієзнавства.

Секцією «Філософії» (2 учасника) опікувався доцент Гнатюк Ярослав Степанович.
Секцію «Соціології» (6 учасників) очолила доцент Кучера І.В.

Конкурсні місця секції «Соціології», які здобули учні:
ІІ місце – зайняла Венц Катерина з роботою «Стиль життя учнівської молоді у суспільстві без довіри» (учениця 11 класу Коломийської гімназії ім. М. Грушевського).
ІІІ місце розділили Данів Яна та Блага Роксолана.

Також на секцію були представлені дослідження:
– «Соціальна робота Церкви християн Віри Євангельської м. Івано-Франківська» – Попудник Юлія, учениця 10 класу Української гімназії № 1 Івано-Франківської міської ради;
– «Феномен соціального сирітства в контексті сучасної трудової міграції» – Рудик Вікторія, учениця Івано-Франківського академічного ліцею-інтернату;
– «Медіаграмотність громадян як протидія інформаційній агресії Росії в умовах гібридної війни з Україною» – Шинкар Анна, учениця 11 класу Калуської гімназії імені Дмитра Бахматюка.

Секцію релігієзнавства (6 учасників) – вела доцент Білоус С.І.
І конкурсне місце зайняла Сеньків Анастасія з дослідженням «Володимир Стернюк – від монаха до місцеблюстителя Галицького престолу УГКЦ», учениці ІФПНВК «Католицька школа ІІ – ІІІ ст. – гімназія св. Василія Великого» (м. Івано-Франківськ).
ІІ місце – Мацюк Софія з роботою «Історія та культурно-просвітницька діяльність євангельсько-реформованої церкви на Прикарпатті у 1925 – 1939 рр.» (учениця Української гімназії № 1 Івано-Франківської міської ради).
ІІІ місце – Багрій Оксана – «Природо-охоронна діяльність української
греко-католицької церкви на сучасному етапі» (учениця Богородчанська ЗОШ).

Цікавими були й інші дослідницькі роботи з релігієзнавства:
– «Життєвий шлях блаженного священномученика Симеона Лукача у контексті історії підпільної УГКЦ» – Юркевич Вікторія, учениця 10 класу Надвірнянського ліцею;
– «Йосафат Кунцевич – письменник-полеміст» – Гнатюк Діана, учениця 10 класу Івано-Франківський фізико-технічний ліцей-інтернат Івано-Франківської обласної ради;
– «Діяльність УГКЦ на гуцульщині у період підпілля (1946 – 1989 рр.)» – Щербанюк Марія, учениця 11 класу Яблуницької школи.

Примітно, що конкурсанти активно залучалися до обговорення представлених робіт, до дискусії, що засвідчує їх обізнаність з тих чи інших проблем філософії, соціології, релігієзнавства і бажання вивчати й досліджувати актуальні питання.