«Правильний вибір чи втрачені роки?»

У листопаді цього року під керівництвом доцента кафедри філософії, соціології та релігієзнавства, канд. соціолог. наук Людмили Стручкової-Гуменної студентки 4-го курсу спеціальності «Математика» (Паньків Василина, Радул Андріана, Рендзяк Діана, Савчин Марія) провели соціологічне дослідження «Правильний вибір чи втрачені роки?». Мета – виявити ставлення студентів до вищої освіти в Україні і з’ясувати, чи задоволені вони обраним фахом. Проведено десять глибинних інтерв’ю зі студентами таких навчальних закладів як: Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Національна академія внутрішніх справ України та Музичне училище імені Дениса Січинського.

Більшість опитаних вважають, що для того, щоб у майбутньому стати кваліфікованими спеціалістами і вдало працевлаштуватися, вища освіта просто необхідна. Частина респондентів вважають, що освіта потрібна як для саморозвитку, так і для отримання корисних зв’язків, що допоможуть у майбутньому. Стосовно переваг своєї професії респонденти висловлювали думки про те, що їх приваблює внутрішнє відчуття того, що ти робиш щось корисне, можливості кар’єрного росту, висока заробітна плата, хороші умови праці, можливість реалізувати себе за кордоном, творчість, розвиток себе як особистості.